Szkoła na niebiesko. Za tydzień obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Szkoła na niebiesko. Za tydzień obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

27.03.2023

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w tym roku wypada w niedzielę 2 kwietnia, szkolne uroczystości planujemy więc dzień później, w poniedziałek. Co się będzie działo? 

O godz. 10.35 sprzed ZPE wyruszy Niebieski Marsz, bo kolor niebieski to kolor autyzmu. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pokażą w ten sposób wsparcie osób z autyzmem. Przez cały dzień w przedszkolu i szkole rozdawane będą niebieskie ciasteczka i inne niespodzianki. Nauczyciele organizują również wystawę książek o tematyce autyzmu, pokaz zdjęć i filmów z poprzednich edycji obchodów, kącik plastyczny oraz "Serce na dłoni", czyli pocztę niebieskich serc w szkolnym sklepiku. 

To jednak nie koniec planowanych aktywności.W ramach akcji Kwiecień Miesiącem Świadomości o Autyzmie zapraszamy na bezpłatne konsultacje w dniach 22.04.2023 i 29.94.2023. Zapraszamy rodziców zaniepokojonych rozwojem swoich dzieci. Konsultacji udzielać będą specjaliści z Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego działającego w ramach Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce oraz fizjoterapeuta. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 509804426. 

W perspektywie są także prelekcje o autyzmie dla uczniów olsztyńskich szkół masowych. O terminach będziemy informować na bieżąco. 

poprzednia aktualność następna aktualność