Światowy Dzień Wody w szkole przysposabiającej do pracy

Światowy Dzień Wody w szkole przysposabiającej do pracy

24.03.2023

Dlaczego woda jest niezbędna do życia? Co może zrobić każdy z nas, żeby ją oszczędzać i chronić? To tylko część zagadnień omawianych w SPdP z okazji obchodów Światowego Dnia Wody koordynowanych przez Agnieszkę Karpowicz. 

Zajęcia odbyły się w trybie łączonym - stacjonarnie dla części uczniów,  online dla uczniów w innych salach. Głównym celem było przekazanie i utrwalenie wiedzy na temat dbałości o środowisko, szczególnie pod kątem konieczności oszczędzania wody. Uczniowie dowiedzieli się, jak mogą to zrobić podczas czynności toaletowych i w gospodarstwie domowym.

Przekonali się także, jakie konsekwencje czekają ludzi, jeśli nie będą dbać o wodę. Nauczycielki Agnieszka Karpowicz i Justyna Dowiedczyk zaprezentowały dwie butelki z wodą- czystą i brudną - pytając, jakiej chętnie się napili:  czystej czy zaśmieconej, zanieczyszczonej i trującej? Zachęcały też uczniów do zastąpienia słodkich napojów zdrową wodą lub wodą smakową z dodatkiem świeżych ziół i owoców.

Młodzież miała także okazję dowiedzieć się, dlaczego woda jest niezbędna do życia, bo przecież korzystamy z niej pijąc, piorąc, biorąc kąpiel, ale także w gospodarce, bo woda jest potrzebna do produkcji wszystkich dóbr jakich potrzebuje człowiek. Na koniec w celu utrwalenia wiadomości uczniowie zostali zaangażowani do udziału w quizach o tematyce związanej z oszczędzaniem wody i przygotowywanie plakatów o sposobach jej oszczędzania, które zostały umieszczone na ściennej gazetce szkolnej. 

 

poprzednia aktualność następna aktualność