Uwalniamy książki, rozpoczynamy bookcrossing

Uwalniamy książki, rozpoczynamy bookcrossing

12.01.2023

Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING.
 

W naszej szkole rozpoczynamy akcję Bookcrossing, czyli ruchomą bibliotekę, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing („Książka w podróży”) polega na zostawianiu przeczytanych lektur w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych. Po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. Inicjatorem jest uczeń klasy 2c LO - Hubert Meronk,  który z pomocą wychowawcy Dominika Kulasa przygotował całą akcję.

W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się przy świetlicy LO. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić - przekazać dalej do obiegu.

Zachęcamy uczniów (za zgodą rodziców), nauczycieli i pracowników ZPE do uwalniania swoich książek . Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania. Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.
 

poprzednia aktualność następna aktualność