Pływacy z ZPE są drugą drużyną w Polsce

21.11.2022

W sobotę, 19 listopada odbyła się V Narodowa Gala Halliwick w Krakowie- zawody pływackie osób z niepełnosprawnościami. Nasza drużyna ZPE w składzie: Lena Ferenc, Kasia Borkowska, Kuba Glegolski, Adrian Ambrochowicz i Jakub Kowalczyk wywalczyli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej i przewieźli do Olsztyna piękny puchar.

Do finałów biegów indywidualnych doszli:

-  Kuba Glegolski zdobywając  brązowy medal na 25m

-  Lena Ferenc zdobywając brązowy medal na 25m extra

- Adrian Ambrochowicz zdobywając srebrny medal na 25m extra.

Nasza sztafeta 4x25m w składzie: Lena, Adrian, Kuba i Jakub wywalczyli srebrny medal. .

Cała piątka znacznie poprawiła zgłoszone na galę czasy, uzyskując w ostatnich biegach rekordy życiowe.

Miłym akcentem był udział naszych absolwentów- Jerzego Kwiatkowskiego i Marcina Grajewskiego, którzy wielokrotnie pływali w poprzednich Galach w drużynie ZPE. W tym roku startowali indywidualnie i obaj doszli do finałów.  Jurek zdobył też brązowy medal w sztafecie 4x25m z trojgiem innych  indywidualnych uczestników, z którymi utworzyli drużynę.