Erasmus Plus. Kolejna wizyta za nami

Erasmus Plus. Kolejna wizyta za nami

03.06.2022

W piątek zakończyła się  druga wizyta  gości  Projektu „Wymiana dobrych praktyk”  programu Erasmus+  ze szkoły Motylek z czeskich Koprivnic w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.  Pobyt Pani Veroniki Brchelowej i Dany Hajduskowej obfitował w wiele atrakcyjnych wydarzeń i spotkań. 

W pierwszym dniu wizyty nauczycielki spotkały się m.in. z Wandą Agnieszką Jabłońską, dyrektor ZPE i wicedyrektor Marią Jasińską - Zamarją. Zobaczyły szkołę, klasy. Obserwowały próbę poloneza. Następnie  miały okazję uczestniczyć w zajęciach dedykowanych przedszkolakom, starszym ucziom oraz uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej. Obserwowały metody i formy pracy wykorzystywane przez nauczycieli ZPE, jak również aktywnie uczestniczyły m.in. w zajęciach edukacyjnych z  języka angielskiego, matematyki, w zajęciach technicznych, kulinarnych, kreatywnych z elementami  sensoplastyki, zajęciach komunikowania się oraz specjalistycznych, m.in. : surdoterapii, logopedii, integracji sensorycznej, zajęć  AAC oraz Biofeedback , poznały obsługę programu C-Eye, Eyefeel, eyeLearn.

W ostatnim dniu pobytu w Olsztynie, delegacja szkoły partnerskiej spotkała się z uczniami klubu Erasmus Plus. W miłym towarzystwie uczestników projektu pożegnały się z naszą szkołą. Teraz z niecierpliwością czekamy na rewizytę. Wyjazd do Czech odbędzie się już jesienią,  w nowym roku szkolnym.

Projekt koordynuje Magda Jaroszewska. 

poprzednia aktualność następna aktualność