#DziałajmyRazem. Dzień Bezpiecznego Internetu w ZPE

#DziałajmyRazem. Dzień Bezpiecznego Internetu w ZPE

08.02.2023

Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści czy fałszywe aplikacje. Dlatego nauczyciele ZPE prowadzą wiele działań mających na celu uwrażliwienie uczniów na niebezpieczeństwa i metody zapobiegania. Szczególnie dużo dzieje się teraz, z tytułu obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło brzmi #DziałajmyRazem. 

Cykl inicjatyw rozpoczął się prelekcją na temat bezpieczeństwa w internecie, którą wygłosiła Anna Depczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Do końca lutego we wszystkich klasach IV - VIII szkoły podstawowej odbędą się lekcje poświęcone właściwemu zachowaniu online. Uczniowie przygotowują ścienne gazetki, rozwiązują krzyżówki, rebusy na ten temat.  W programie jest także nagranie własnego spotu o bezpieczeństwie w sieci oraz udział w zajęciach online. 

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu koordynują nauczyciele Magdalena Sypko, Agnieszka Nowokuńska, Marta Karbowska, Daniel Uss, Ewelina Artemniak, Monika Staknis-Mądra, Aneta Tyszka, Agnieszka Kobojek i Ilona Dębska. 

 

 

 

poprzednia aktualność następna aktualność