Co powinniśmy wiedzieć o wojnie w Ukrainie?

Co powinniśmy wiedzieć o wojnie w Ukrainie?

22.03.2022

Jak zadbać o równowagę emocjonalną i mądrze korzystać z informacji? Dowiedzieli się dziś (22.03) uczniowie XV LO dzięki warsztatom międzyprzedmiotowego klubu Hybrydy. 

Program spotkania składał się z prezentacji poświęconym różnym zagadnieniom związanym z wojną. Obecną sytuację geopolityczną i prognozy na przyszłość przedstawili Robert Bartkowski, Maciej Klikowicz oraz Maksymilian Szerszeń. Katarzyna Leszczyńska mówiła o wpływie wojny na ogólną sytuację ekonomiczną i nasze osobiste finanse.  Ewa Paździorko - o wojnie informacyjnej i fake newsach.  Daniel Uss i Maksymilian Szerszeń - o promieniotwórczości. Mariusz Adamowicz przedstawił krótki poradnik preppersa, czyli przewodnik po olsztyńskich schronach oraz jakie narzędzia są niezbędne do przetrwania. Agnieszka Tomkielska i Gabriela Szczubełek wyjaśniały, jak zadbać o równowagę emocjonalną. Okazuje się, że najlepszą metodą jest podejście zadaniowe oraz konfrontacja z emocjami. 

Warsztaty zorganizowała i poprowadziła polonistka Ewa Dominiak. Było to pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie spotkanie poświęcone konsekwencjom wojny na Ukrainie, jakie dotykają każdego z nas. 

 

poprzednia aktualność następna aktualność