W ZPE powstał prawdziwy ogród meteorologiczny

W ZPE powstał prawdziwy ogród meteorologiczny

05.05.2023

Dzięki wsparciu Fundacji Marii i Georga Dietrichów oraz Fundacji Europe Direct przy Warmińsko - Mazurskiej Izbie Rolniczej mamy w ZPE plenerowy ogród meteorologiczny. Mieści się na zapleczu szkoły, obok szklarni i placu zabaw. Symbolicznego otwarcia dokonały Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE oraz Maria Jasińska - Zamarja, wicedyrektor ZPE. 

Teraz uczniowie mogą obserwować pogodę i przeprowadzać pomiary używając fachowych przyrządów  jak barometr mechaniczny, higrometr mechaniczny, termometr mechaniczny, termometr ekstremalny, deszczomierz manualny mały, deszczomierz manualny duży, termometr glebowy, kombinester miernik, termometr.

Otwarcie stało się okazją do ciekawych zajęć ekologicznych z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Brali udział w stacjacg zadaniowych, układali puzzle o odnawialnych źródłach energii, grali w gry wielkoformatowe, poznawali zwierzęta z różnych stron świata, zapisywali na tablicy odnawialne i nieodnawialne źródła energii,  odpowiadali na pytania dotyczące ochrony środowiska.

Dziękujemy nauczycielom z Zespołu ds. Szkoły Przyjaznej Środowisku za wspaniałą inicjatywę i doprowadzenie jej do finału.  

 

 

 

 

poprzednia aktualność następna aktualność