W szkole podstawowej trwają Dni Praktycznej Matematyki
Uczniowie szkoły podstawowej przekonują się, że matematyka jest wszędzie: w zabawie, w gotowaniu, w muzyce, na zakupach.
Do czego potrzebna jest nam matematyka? Czy rozwiązywanie szkolnych zadań przydaje w codziennym życiu? Sprawdzają to właśnie uczniowie szkoły podstawowej w specjalnym matematycznym laboratorium zorganizowanym podczas Dni Praktycznej Matematyki. I przekonują się, że matematyka jest wszędzie, na każdym kroku – w zabawie, w gotowaniu, w muzyce, w architekturze, na zakupach.
Zadania w matematycznym laboratorium są nie tylko pouczające, ale także dobrą zabawą. Uczniowie zupełnie jak nasze babcie ważyli produkty na wadze szalkowej. Wcielili się w role nauczycieli obliczając średnią na świadectwie – i bardzo im się to podobało! Budując z klocków sprawdzali, czy figury o różnych kształtach mogą mieć te same pole i objętość. Poznawali również wartość pieniądza, planując budżet na zakupy w sklepiku. Wniosek? Matematyka to nie akademicka nauka, ale narzędzie niezbędne w rozumieniu świata. Warto więc się jej uczyć.
Dni Praktycznej Matematyki koordynują nauczyciele Danuta Siemińska, Wojciech Kwiatkowski, Monika Jakubowska, Daniel Uss. Jutro kolejny dzień fascynującej podróży do świata liczb.