Startujemy z nowym cyklem zajęć Halliwick

Startujemy z nowym cyklem zajęć Halliwick

04.10.2022

Kursy pływania wg metody Halliwick prowadzimy w ZPE od 2016 roku. Podsumowaniem całorocznej pracy są gale Halliwick w Krakowie, w których udział biorą uczniowie szkół specjalnych z całej Polski. Młodzież z ZPE uczestniczyła we wszystkich czterech imprezach, zawsze z sukcesem. Uczniowie z każdych zawodów przywozili medale i puchary w kategoriach indywidualnej i drużynowej. Raz zaklasyfikowali się nawet do kadry narodowej. 

Na sukcesy trzeba jednak zapracować. Dlatego uczestnicy kursu przez cały rok szkolny regularnie ćwiczą na basenie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów - nauczycieli ZPE. Kolejny kurs rozpoczyna się w najbliższy czwartek. Instruktorki Joanna Biłat - Lachowska i Nina Lik będą o tym mówić w Radio UWM FM. Nagranie odbędzie się dziś, emisja za tydzień 11.10 o godz. 18.   

Czym dokładnie jest Halliwick? to nowatorska metoda nauki pływania i jednocześnie usprawniania dzieci z autyzmem, porażeniem mózgowym, zespołami genetycznymi. Zajęcia odbywają się w grupach, ale każdy z uczestników ma osobistego instruktora. Kursanci uczą się nie tylko bezpiecznego poruszania w wodzie, ale także kontroli oddechu czy utrzymania równowagi. Nie poprzez forsowne ćwiczenia, ale specjalnie dostosowane do ich potrzeb gry i zabawy. To jednak nie tylko relaks i sportowe emocje, ale także rehabilitacja i trening umiejętności społecznych niezbędnych w codziennym życiu.

Na zdjęciu drużyna Halliwick ZPE z 2021 roku. 

poprzednia aktualność następna aktualność