OWiT zaprasza na bezpłatne konsultacje

OWiT zaprasza na bezpłatne konsultacje

24.03.2023

 

Jesteś osobą z orzeczoną niepełnosprawnością lub jej opiekunem? Potrzebujesz porady psychologa, rehabilitanta albo pomocy w doborze sprzętu? Już dziś zgłoś się na konsultacje do Ośrodka Wsparcia
 i Testów w Olsztynie. Uwaga - pomoc jest całkowicie darmowa!

Konsultacje ze specjalistami odbywają się codziennie w godz. 14:00-18:00. Wskazane jest wcześniejsze umówienie się i zapisanie na wizytę. Można to zrobić telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel. 786 141 515 lub 786 131 515  w godz. 6.30–10.30 oraz 14:00–18:00, albo drogą mailową: .

Kto może skorzystać ze wsparcia? Jedynym kryterium jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności i/lub skierowania z PFRON. W OWiT przyjmują logopedzi, neurologopedzi, tyflopedagodzy, surdopedagodzy, rehabilitanci i inni specjaliści.

Uczestnicy mogą także na miejscu testować i wypożyczać sprzęt bazujący na najnowszej technologii asystującej, np. tablety do komunikacji alternatywnej, smartfony, słuchawki do przewodnictwa kostnego czy lupy elektroniczne. Wszystko bezpłatnie, bo działalność OWiT finansowana jest ze środków PFRON w ramach projektu „Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością”.

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://owitolsztyn.pl/

poprzednia aktualność następna aktualność