Mamy tytuł Złotej Szkoły NBP!

Mamy tytuł Złotej Szkoły NBP!

14.09.2021

 "Giganci finansów osobistych" to ogólnopolski program realizowany przez Narodowy Bank Polski z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych i starszych klasach szkół podstawowych. Celem jest zaktywizowanie młodzieży i nauczycieli do zdobywania wiedzy o finansach, kształtowaniu kompetencji ekonomicznych. Pierwsza pilotażowa edycja wystartowała w poprzednim roku szkolnym. Nauczycieli Katarzyna Leszczyńska i Irmina Kaczor - Kwiatkowska zgłosiły ówczesną klasę IIa XV LO. 

Uczniowie przeszli krótki intensywny kurs ekonomii oraz wiedzy o finansach. Szlifowali także znajomość języka angielskiego. Między innymi uczestniczyli w specjalnych interdyscyplinarnych zajęciach, wzięli udział w internetowej debacie, na lekcjach poznawali podstawy bankowości. Odwiedził ich również ekspert, dr Grzegorz Szczubełek z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, który w atrakcyjny i przystępny sposób wyjaśniał zagadnienia ekonomiczne. 

Praca uczniów i nauczycieli spotkała się z uznaniem NBP. Nasza szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie 284 z całej Polski uhonorowanych tytułem Złotej Szkoły i specjalnym certyfikatem podpisanym przez prof. Adama Glapińskiego, prezesa NBP. W Olsztynie wyróżniono jeszcze Zespół Szkół Ekonomiczno - Handlowych. 

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć uczniów, życzymy kolejnych sukcesów! 

 

 

Na zdjęciu od lewej: Adam, Gabrysia i Marta z klasy IIIa, brakuje Wiktorii 

poprzednia aktualność następna aktualność