Pierwsze miejsce zdobyła Maria Pajdak z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku, drugie – Sebastian Frontczak z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie, trzecie – Julia Zawiślak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Olsztynie.
Hasło przewodnie brzmiało „Gotuj z SERcem”, a zadaniem uczestników było przyrządzenie potrawy z serem w roli głównej. Wszyscy świetnie poradzili sobie z wyzwaniem, ale największe uznanie jury zdobyła zielona zatoka Marii Pajdak,
To było przełomowe wydarzenie: pierwszy w Polsce konkurs kulinarny dla szkół przysposabiających do pracy, czyli osób z niepełnosprawnościami. Odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Otworzyła go Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. Swoją obecnością zaszczycili nas:
Izabela Ziętka, wiceminister edukacji,
Alicja Sarnecka, dyrektor Departamentu Edukacji Włączającej MEN,
Jolanta Skrzypczyńska, warmińsko-mazurski kurator oświaty,
dr hab. Sławomi Przybyliński, prof. UWM, prorektor ds. studenckich, kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej Wydziału Nauk Społecznych UWM,
Mateusz Cygan, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego,
dr inż. Adriana Łobacz, prodziekan ds. studenckich Wydziału nauk o Zywności UWM,
Dariusz Kaczmarek, dyrektor Krajowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie,
Marlena Rogowska, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego,
Piotr Kołek, dyrektor wydziału oświaty, kultury i kultury fizycznej Starostwa Powiatowego w Olsztynie,
Maciej Ostrowski, wicedyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Olsztynie.
Pracom jury przewodniczyła dr hab. inż. Katarzyna Tkacz, prof. UWM z Wydziału Nauk o Żywności. Wsparcie zapewnili także studenci UWM.
Celem konkursu była aktywizacja zawodowa młodzieży z niepełnosprawnościami oraz promocja naszej lokalnej zdrowej żywności. Kolejny już za rok – serdecznie zapraszamy!
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować wydarzenie:
Siedlisko Nasze Pozorty – za nagrodę główną: weekend na Warmii dla dwóch osób
Stowarzyszenie – Szlak Świętej Warmii
Odkrywca Smaku z Bartąga – za wspaniałe wędliny
CymesOlsztyn – za najlepsze pieczywo
Polmlek Lidzbark Warmiński – za przepyszne sery i inne produkty
Bank Żywności w Olsztynie – za wszystkie produkty
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Południowa Warmia” – za tradycyjną żywność
Chemikol Olsztynek – za pomoc w organizacji.


Województwo dolnośląskie
Szkoła Przysposabiająca do Pracy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu

Województwo lubuskie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. L. Wierusza w Świebodzinie

Województwo mazowieckie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jońcu

Województwo podlaskie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sokółce

Województwo świętokrzyskie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Kielcach

Województwo zachodniopomorskie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Warninie

Województwo kujawsko – pomorskie
Kujawsko – Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy

Zespół Szkół nr 3 we Włocławku

Województwo łódzkie
Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie

Województwo pomorskie
Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku

Województwo warmińsko -mazurskie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kętrzynie

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie

Województwo lubelskie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Załuczu

Województwo małopolskie
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kobylance

Województwo wielkopolskie
Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance
