I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Gotuj z SERcem” za nami!

Pierwsze miejsce zdobyła Maria Pajdak z Gdańska, drugie – Sebastian Frontczak z Ozorkowa (woj. łódzkie), trzecie – Julia Zawiślak z SOSW w Olsztynie. Gratulujemy i zapraszamy na konkurs za rok!

Hasło przewodnie brzmiało „Gotuj z SERcem”, a zadaniem uczestników było przyrządzenie potrawy z serem w roli głównej. Wszyscy świetnie poradzili sobie z wyzwaniem, ale największe uznanie jury zdobyła zielona zatoka Marii Pajdak,

To było przełomowe wydarzenie: pierwszy w Polsce konkurs kulinarny dla szkół przysposabiających do pracy, czyli osób z niepełnosprawnościami. Odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Otworzyła go Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. Swoją obecnością zaszczycili nas:

Izabela Ziętka, wiceminister edukacji,

Alicja Sarnecka, dyrektor Departamentu Edukacji Włączającej MEN,

Jolanta Skrzypczyńska, warmińsko-mazurski kurator oświaty,

dr hab. Sławomi Przybyliński, prof. UWM, prorektor ds. studenckich, kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej Wydziału Nauk Społecznych UWM,

Mateusz Cygan, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego,

dr inż. Adriana Łobacz, prodziekan ds. studenckich Wydziału nauk o Zywności UWM,

Dariusz Kaczmarek, dyrektor Krajowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie,

Marlena Rogowska, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego,

Piotr Kołek, dyrektor wydziału oświaty, kultury i kultury fizycznej Starostwa Powiatowego w Olsztynie,

Maciej Ostrowski, wicedyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Olsztynie.

Pracom jury przewodniczyła dr hab. inż. Katarzyna Tkacz, prof. UWM z Wydziału Nauk o Żywności. Wsparcie zapewnili także studenci UWM.

Celem konkursu była aktywizacja zawodowa młodzieży z niepełnosprawnościami oraz promocja naszej lokalnej zdrowej żywności. Kolejny już za rok – serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować wydarzenie:

✅Siedlisko Nasze Pozorty – za nagrodę główną: weekend na Warmii dla dwóch osób

✅Stowarzyszenie – Szlak Świętej Warmii

✅Odkrywca Smaku z Bartąga – za wspaniałe wędliny

✅CymesOlsztyn – za najlepsze pieczywo

✅Polmlek Lidzbark Warmiński – za przepyszne sery i inne produkty

✅Bank Żywności w Olsztynie – za wszystkie produkty

✅Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Południowa Warmia” – za tradycyjną żywność

✅Chemikol Olsztynek – za pomoc w organizacji.

Facebook
Stowarzyszenie
Wyjątkowe Serce
Zobacz na Facebooku →