ZPE bierze udział w międzynarodowym projekcie artterapii

ZPE bierze udział w międzynarodowym projekcie artterapii

24.11.2020

Nauczyciele ZPE od zawsze wykorzystują sztukę w terapii dzieci i młodzieży z autyzmem. Teraz mają szansę wymieniać doświadczenia z kolegami z innych krajów, dzięki udziałowi w europejskim projekcie "ArtTheraphy for Autism" finansowanym z programu Erasmus Plus. Inicjatywa rozpoczęła się we wrześniu br, zakończy za dwa lata.

- Głównym celem projektu jest wymiana dobrych praktyk w zakresie arterapii: dzielenie się wiedzą specjalistów pracujących z osobami z autyzmem, podniesienie jakości wykorzystywanych metod w pracy z osobami z autyzmem - mówi Ewa Wincel, nauczyciel - koordynator projektu w ZPE. - Terapia sztuką pozwala wyrazić siebie, uwalnia kreatywność. Dzięki różnym rodzajom arteterapii dzieci i młodzież uczą się swobodnie wyrażać siebie, nabierają pewności siebie.

Do udziału w projekcie zaprosiła nas zaprzyjaźniona Scoala Gimnaziala Speciala Pascani z Rumunii. Oprócz ZPE udział biorą szkoły specjalne z: Kademe w Turcji,
Skopje z Macedonii Północnej, Valmiery na Łotwie oraz Kavali w Grecji. Na razie odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie koordynatorów online. Wkrótce kolejne, o szczegółach poinformujemy.

poprzednia aktualność następna aktualność