Erasmus+ ArtTherapy for autism

ZPE i Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce uczestniczą w programie "ArtTheraphy for Autism" finansowanym z programu Erasmus Plus w ramach Akcji 2 (K201): Partnerstwo strategiczne polegające na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych oraz organizacji działających na rzecz edukacji szkolnej: 2020-1-RO01-KA201-080184.

Do zaprosiła nas zaprzyjaźniona Scoala Gimnaziala Speciala Pascani z Rumunii - koordynator projektu. Oprócz ZPE udział biorą szkoły specjalne z: Kademe w Turcji,
Skopje z Macedonii Północnej, Valmiery na Łotwie
oraz Kavali w Grecji. Program rozpoczął się we wrześniu 2020, zakończy w 2022 roku.Na razie odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie koordynatorów online. 

Nauczyciele ZPE od zawsze wykorzystują sztukę w terapii dzieci i młodzieży z autyzmem. Teraz mają szansę wymieniać doświadczenia z kolegami z innych krajów. - Głównym celem projektu jest wymiana dobrych praktyk w zakresie arterapii: dzielenie się wiedzą specjalistów pracujących z osobami z autyzmem, podniesienie jakości wykorzystywanych metod w pracy z osobami z autyzmem - mówi Ewa Wincel, nauczyciel - koordynator projektu w ZPE. - Terapia sztuką pozwala wyrazić siebie, uwalnia kreatywność. Dzięki różnym rodzajom arteterapii dzieci i młodzież uczą się swobodnie wyrażać siebie, nabierają pewności siebie.

O działaniach w ramach programu będziemy informować na bieżąco.